BO - Jak głosować?

Czwartek, 1 grudnia 2016

Od dziś radomszczanie mogą wybierać spośród pomysłów zgłoszonych w tegorocznej edycji Budżetu Obywatelskiego. W 2 edycji głosowanie odbywać się będzie do 12. grudnia.

Głosować mogą mieszkańcy Radomska, którzy ukończyli 16 lat (w przypadku niepełnoletnich konieczna jest zgoda opiekuna prawnego, udzielona na odrębnym arkuszu).
Aby oddać głos warto pamiętać o tym, że głos można oddać: tylko 1 raz na 1 do nawet 4 propozycji.
Wybierać można spośród wszystkich zgłoszonych projektów. Oznacza to, że można zagłosować nawet na pomysły, które mają być zrealizowane w innym obszarze niż ten w którym zamieszkujemy.
Głosowanie odbywa się osobiście – bez udziału pełnomocnika.
Mieszkańcy dopytują czy można najpierw zagłosować na 1 pomysł, a później jeszcze raz na inne, aż do wykorzystania wszystkich 4 przysługujących każdemu głosów. Koordynator Zespołu Konsultacyjnego ds Budżetu Obywatelskiego Kamil Bugdal tłumaczy, że po zagłosowaniu nie ma takiej możliwości. Zaliczone będzie pierwsze głosowanie.

Głosować można na jeden z trzech sposobów:

elektronicznie – wskazując swoich faworytów  kartę do głosowania pod adresem bo.radomsko.pl otwiera się w nowym oknie,
przesyłając skan lub czytelne zdjęcie poprawnie wypełnionej karty do głosowania na adres budzetobywatelski@radomsko.pl
w tradycyjny sposób - wypełniając kartę do głosowania i składając ją do specjalnie do tego przeznaczonej urny w miejscach do tego wyznaczonych otwiera się w nowym oknie,
Realizowane będą projekty, które zdobędą największą liczbę głosów w każdym z 4 obszarów do wartości 250 000 zł.

Jeżeli zdarzy się tak, że w puli skierowanych do realizacji projektów zostaną rezerwy to będzie z nich realizowany kolejny na liście pod względem uzyskanej ilości punktów, ale taki który mieści się w tej ogólnej wartości. Tak jest w wypadku projektów z I edycji - z pieniędzy które zostały realizowany jest aktualnie projekt, który początkowo nie był skierowany do realizacji. Właśnie dobiegają końca prace przy budowie placu zabaw przy ul. Torowej.
Powrót